Getty Images

Suomalaislajien aikataulut talviolympialaisissa

Suomalaislajien aikataulut talviolympialaisissa

The 11/12/2017 at 13:23Päivitetty The 09/01/2018 at 13:55

Keskeisimpien suomalaislajien aikataulut Pyeongchangin talviolympilaisissa.

Kaikki tapahtumat ovat nähtävissä Eurosport Playerin kautta.

Torstai 8. helmikuuta

14:30 Mäkihyppy, miehet: Normaalimäki karsinta

Perjantai 9. helmikuuta

03:00 Freestyle, naiset: Karsinta

03:00 Taitoluistelu, joukkuekilpailu

04:45 Freestyle, naiset: Karsinta

Avajaisseremonia 13:00-14:50

Lauantai 10. helmikuuta

03:00 Lumilautailu, miehet: Slopestyle-karsinta

09:15 Maastohiihto, naiset: Yhdistelmähiihto

12:00 Kaukalopikaluistelu, miehet: 1500m finaali

12:00 Kaukalopikaluistelu, naiset: 1500m & 3000m karsinnat

13:00 Pikaluistelu, naiset: 3000m finaali

13:15 Ampumahiihto, naiset: Pikamatka (7,5km)

14:35 Mäkihyppy, miehet: Normaalimäki

Sunnuntai 11. helmikuuta

03:00 Lumilautailu, miehet: Slopestyle-finaali

03:00 Taitoluistelu, joukkuekilpailu

04:00 Alppihiihto, miehet: Syöksylasku

06:30 Lumilautailu, naiset: Slopestyle-karsinta

08:15 Maastohiihto, miehet: Yhdistelmähiihto

09:00 Pikaluistelu, miehet: 5000m finaali

09:40 Jääkiekko, naiset: Suomi - USA

12:30 Freestyle, naiset: Kumparelasku erät

13:15 Ampumahiihto, miehet: Pikamatka (10km)

14:00 Freestyle, naiset: Kumparelasku finaalit

Maanantai 12. helmikuuta

03:00 Taitoluistelu, joukkuekilpailu

03:00 Lumilautailu, naiset: Slopestyle-finaali

03:15 Alppihiihto, naiset: Suurpujottelu, 1. kierros

06:30 Lumilautailu, naiset: Halfpipe-karsinnat

06:45 Alppihiihto, naiset: Suurpujottelu, 2. kierros

12:10 Ampumahiihto, naiset: Takaa-ajo (10km)

12:30 Freestyle, miehet: Kumparelasku erät

14:00 Ampumahiihto, miehet: Takaa-ajo (12,5km)

14:00 Freestyle, miehet: Kumparelasku finaalit

14:30 Pikaluistelu, naiset: 1500m finaali

14:50 Mäkihyppy, naiset: Normaalimäki

Tiistai 13. helmikuuta

03:00 Lumilautailu, naiset: Halfpipe-finaali

04:30 Alppihiihto, miehet: Alppiyhdistetty 1. kierros

06:00 Lumilautailu, miehet: Halfpipe-karsinta

08:00 Alppihiihto, miehet: Alppiyhdistetty 1. kierros

09:40 Jääkiekko, naiset: Kanada - Suomi

10:30 Maastohiihto, naiset: Sprintti karsinta

10:30 Maastohiihto, miehet: Sprintti karsinta

12:00 Kaukalopikaluistelu, miehet: 1000m karsinta

12:00 Kaukalopikaluistelu, miehet: 5000m karsinta

13:00 Pikaluistelu, naiset: 3000m finaali

13:00 Maastohiihto, naiset: Sprintti finaali

13:00 Maastohiihto, miehet: Sprintti finaali

Keskiviikko 14. helmikuuta

03:15 Alppihiihto, naiset: Pujottelu 1. kierros

03:30 Lumilautailu, miehet: Halfpipe-finaalit

06:45 Alppihiihto, naiset: Pujottelu 2. kierros

08:00 Yhdistetty, miehet: Normaalimäki (mäkiosuus)

10:45 Yhdistetty, miehet: Normaalimäki (hiihto-osuus) 10km

12:00 Pikaluistelu, naiset: 1000m finaali

13:05 Ampumahiihto, naiset: Normaalikilpailu (15km)

Torstai 15. helmikuuta

03:30 Taitoluistelu, parikilpailu

04:00 Lumilautailu, miehet: Cross-erät

05:10 Jääkiekko, miehet: Suomi - Saksa

06:30 Lumilautailu, miehet: Cross-finaalit

08:30 Maastohiihto, naiset: 10km väliaikalähtö

09:40 Jääkiekko, naiset: Venäjä - Suomi

13:00 Pikaluistelu, miehet: 10 000m finaali

13:00 Freestyle, naiset: Hypyt karsinta

13:00 Ampumahiihto, miehet: Normaalimatka 20km

Perjantai 16. helmikuuta

03:00 Lumilautailu, naiset: Cross-erät

03:00 Taitoluistelu, miehet: Lyhyt

05:15 Lumilautailu, naiset: Cross-finaalit

08:00 Maastohiihto, miehet: 15km väliaikalähtö

13:00 Freestyle, naiset: Hypyt finaali

13:00 Pikaluistelu, naiset: 5000m finaali

14:10 Jääkiekko, miehet: Suomi - Norja

14:30 Mäkihyppy, miehet: Suurmäki karsinta

Lauantai 17. helmikuuta

03:00 Taitoluistelu, miehet

03:00 Freestyle, naiset: Slopestyle erät

05:10 Jääkiekko, naiset: Puolivälierä 1

06:00 Freestyle, naiset: Slopestyle finaalit

09:40 Jääkiekko, naiset: Puolivälierä 2

11:30 Maastohiihto, naiset: Viesti (4x5km)

12:00 Kaukalopikaluistelu, naiset: 1500m finaali

12:00 Kaukalopikaluistelu, miehet: 1000m finaali

13:00 Freestyle, miehet: Hypyt

13:15 Ampumahiihto, naiset: Yhteislähtö (12,5km)

14:30 Mäkihyppy, miehet: Suurmäki

Sunnuntai, 18. helmikuuta

03:00 Freestyle, miehet: Slopestyle erät

03:15 Alppihiihto, miehet: Suurpujottelu 1. kierros

05:10 Jääkiekko, naiset: Puolivälierä 3

06:15 Freestyle, miehet: Slopestyle finaalit

06:45 Alppihiihto, miehet: Suurpujottelu 2. kierros

08:15 Maastohiihto, miehet: Viesti (4x10km)

09:40 Jääkiekko, naiset: Puolivälierä 4

13:00 Freestyle, miehet: Hypyt finaali

13:00 Pikaluistelu, naiset: 500m finaali

13:15 Ampumahiihto, miehet: Yhteislähtö 15km

14:10 Jääkiekko, miehet: Ruotsi - Suomi

Maanantai, 19. helmikuuta

02:30 Lumilautailu, naiset: Big Air Karsinta

03:00 Taitoluistelu, jäätanssi

03:00 Freestyle, halfpipe karsinta

06:10 Jääkiekko, naiset: Semifinaali 1

13:00 Pikaluistelu, miehet: 500m finaali

14:10 Jääkiekko, naiset: Semifinaali 2

14:30 Mäkihyppy, miehet: Joukkuemäki

Tiistai, 20. helmikuuta

03:00 Taitoluistelu, jäätanssi

03:30 Freestyle, naiset: Halfpipe finaali

06:00 Freestyle, miehet: Halfpipe karsinnat

12:00 Kaukalopikaluistelu, naiset: 1000m karsinta

12:00 Kaukalopikaluistelu, miehet: 500m karsinta

12:00 Kaukalopikaluistelu, miehet: 3000m viesti finaali

12:00 Yhdistetty, miehet: Suurmäki (mäkiosuus)

13:15 Ampumahiihto: Sekaviesti (naiset 2x6km + miehet 2x7,5km)

14:45 Yhdistetty, miehet: Suurmäki (hiihto-osuus) 10km

Keskiviikko, 21. helmikuuta

02:30 Lumilautailu, miehet: Big Air-karsinta

03:00 Taitoluistelu, naiset

04:00 Alppihiihto, naiset: Syöksylasku

04:30 Freestyle, miehet: Ski Cross-karsinta

05:10 Jääkiekko, miehet: Puolivälierä 1

06:15 Freestyle, miehet: Ski Cross-finaali

09:40 Jääkiekko, naiset: Pronssiottelu

09:40 Jääkiekko, miehet: Puolivälierä 2

10:00 Maastohiihto, naiset: Parisprintti, vapaa

12:00 Maastohiihto, miehet: Parisprintti, vapaa

13:00 Pikaluistelu, naiset: Joukkuekilpailu

13:00 Pikaluistelu, miehet: Joukkuekilpailu

14:10 Jääkiekko, miehet: Puolivälierä 3

14:10 Jääkiekko, miehet: Puolivälierä 4

Torstai, 22. helmikuuta

03:15 Alppihiihto, miehet: Pujottelu 1. kierros

04:30 Freestyle, miehet: Halfpipe finaali

05:00 Lumilautailu, miehet: Suurpujottelu karsinnat

05:00 Lumilautailu, naiset: Suurpujottelu karsinnat

06:10 Jääkiekko, naiset: Loppuottelu

06:45 Alppihiihto, miehet: Pujottelu 2. kierros

09:30 Yhdistetty, miehet: Joukkuemäki (mäkiosuus)

12:00 Kaukalopikaluistelu, miehet: 500m finaali

12:00 Kaukalopikaluistelu, naiset: 1000m finaali

12:00 Kaukalopikaluistelu, miehet: 5000m viesti finaali

12:20 Yhdistetty, miehet: Joukkuemäki (hiihto-osuus) 4x5km

13:15 Ampumahiihto, naiset: Viesti (4x6km)

Perjantai, 23. helmikuuta

02:30 Lumilautailu, naiset: Big Air-finaalit

03:00 Taitoluistelu, naiset

04:00 Alppihiihto, naiset: Alppiyhdistetty 1. kierros

04:30 Freestyle, naiset: Ski Cross-alkuerät

06:15 Freestyle, naiset: Ski Cross-finaalit

07:30 Alppihiihto, naiset: Alppiyhdistetty 2. kierros

09:40 Jääkiekko, miehet: Välierä 1

12:00 Pikaluistelu, miehet: 1000m finaali

13:15 Ampumahiihto, miehet: Viesti (4x7,5km)

14:10 Jääkiekko, miehet: Välierä 2

Lauantai, 24. helmikuuta

03:00 Lumilautailu, miehet: Big Air-finaali

04:00 Alppihiihto: Joukkuekilpailu

05:00 Lumilautailu, miehet: Suurpujottelu-finaali

05:00 Lumilautailu, naiset: Suurpujottelu-finaali

07:00 Maastohiihto, miehet: 50km yhteislähtö, perinteinen

13:00 Pikaluistelu, miehet: Yhteislähtö

13:00 Pikaluistelu, naiset: Yhteislähtö

14:10 Jääkiekko, miehet: Pronssiottelu

Sunnuntai, 25. helmikuuta

02:30 Taitoluistelu, loppunäytös

06:10 Jääkiekko, miehet: Loppuottelu

08:15 Maastohiihto, naiset: 30km yhteislähtö, perinteinen

Päättäjäiset 13:00-15:00

Uudet videot